Przekłady specjalistyczne – przemysł zbrojeniowy

budowlane tlumaczenia
W AmaR TRANSLATIONS przekłady dla branży zbrojeniowej stanowią jedną z najważniejszych branż wśród naszych specjalizacji. Inaczej są one nazywane jako tłumaczenia dla bezpieczeństwa, obronności i wojska. Jest to bardzo wysokospecjalistyczny segment rynku. Bardzo ważna jest w tym przypadku nie tylko znajomość nomenklatury i procedur wojskowych, ale również szczególna dbałość o bezpieczeństwo danych i poufność powierzanych nam dokumentów. Z tego powodu nie możemy upubliczniać szczegółów realizowanych przez nasze biuro zleceń ani żadnych danych dotyczących projektów tłumaczeniowych.

W przekładach dla wojska lub potocznie „tłumaczeniach dla zbrojeniówki” umowa poufności jest podstawowym dokumentem we współpracy. Specjalnie dla firm zbrojeniowych w naszym biurze wprowadziliśmy szczególne procedury zabezpieczania danych przed dostępem osób niepowołanych. Odcięty od sieci publicznej serwer z danymi, zabezpieczenia łącz, zaawansowany firewall, szyfrowanie połączeń i przesył danych wrażliwych tylko w obrębie jednego serwera stanowią szereg zabezpieczeń, które mają zapewnić bezpieczeństwo klientom i ich dokumentacji, którą się zajmujemy.

Dokumenty przekładane dla przemysłu zbrojeniowego

Oferujemy przekład dokumentów postępowań przetargowych z języków obcych na język polski, przygotowanych przez zagraniczne firmy zbrojeniowe na potrzeby komunikacji z Inspektoratem Uzbrojenia i Ministerstwem Obrony Narodowej. Nasi pracownicy mają też doświadczenie w przekładzie wymagań przedstawianych przez polskie instytucje, np. założenia techniczno-taktyczne (WZTT, ZTT), studium wykonalności (WSW, PSW), czy Specyfikacje Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

Wśród zakresów tematycznych związanych bezpośrednio z obronnością, w zakresie których nasi tłumacze posiadają wiedzę i kompetencje można wymienić:

  •  Uzbrojenia wojsk pancernych i zmechanizowanych,
  • Lotnictwo wojskowe,
  • Marynarka wojenna,
  • Wyposażenie i szkolenia żołnierzy,
  • Systemy radioelektroniczne i optyczne, radiolokacyjne i telekomunikacyjne,
  • Uzbrojenie rakietowe, artyleryjskie i przeciwlotnicze oraz amunicja.

Rozumiemy też specyfikę pracy dużych koncernów zbrojeniowych i wiemy jak ważni są partnerzy oferujący kompleksową obsługę w szerokim zakresie. Poza przekładami technicznymi dla branży bezpieczeństwa, inaczej zbrojeniowej, biuro AmaR TRASNLATIONS oferuje też inne tłumaczenia specjalistyczne dla wojskowości np. z zakresu materiałów marketingowych na targi i konferencje, stron internetowych i oprogramowania. Zapewniamy też weryfikację dokumentów, również przez native speakerów oraz copywritting, czyli kreację tekstów marketingowych w innych językach.

Tłumaczenia pisemne i ustne na najwyższym poziomie

Na potrzeby klienta tworzymy indywidualne glosariusze, które stosujemy później we wszystkich przekładach, aby zapewnić słownictwo zgodne z tym, jakie stosowane jest w firmie Klienta. Nawet bardzo krótkoterminowe projekty nasze biuro jest w stanie zrealizować dla klienta w superszybkich terminach jako przekłady ekspresowe.

Zapewniamy też najlepszych na rynku branżowych tłumaczy ustnych na konferencje i targi, szkolenia i spotkania oraz negocjacje i rozmowy w ramach dialogu technicznego. Nasi translatorzy mogą dokonywać przekładu także podczas testów sprzętu na poligonie. W przypadku tłumaczeń symultanicznych możemy zapewnić kabiny dźwiękoszczelne i słuchawki dla uczestników oraz obsługę techniczną.

Najlepsi tłumacze wojskowi na rynku

Przykładowe specjalizacje naszych pracowników inżynierów wykonujących przekłady dla przemysłu zbrojeniowego to: mechanika, energetyka, elektryka, elektronika, telekomunikacja, radiolokacja, lotnictwo, budownictwo, inżynieria lądowa i wodna, inżynieria przemysłowa, automatyka, robotyka, motoryzacja, chemia, materiałoznawstwo, informatyka, optyka i wiele innych. Dysponujemy też pracownikami z aktualnym poświadczeniem bezpieczeństwa uprawniającym do przekładu dokumentów niejawnych o różnych klauzulach tajności we wskazanej przez klienta kancelarii.

Koncerny przemysłu zbrojeniowego polecają nasze usługi

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami naszych klientów z branży zbrojeniowej w dziale „Referencje”. Tak znaczące na rynku firmy jak Kongsberg Defenceand Aerospace A.S. oraz Polski Holding Obronny polecają nasze usługi.

WYKONUJEMY TŁUMACZENIA W PONAD 60 JĘZYKACH
Tłumaczenia wykonujemy w zakresie wszystkich języków europejskich
i popularnych języków pozaeuropejskich.


Wyceń od razu swoje tłumaczenie